Energijos efektyvumas

29-01-2021  

šilumokaitis (postui).png
2020 m. Bitumo gamybos įrenginyje į jau esamą šilumokaičių tinklą buvo sumontuotas naujas spiralinis šilumokaitis. Tai pirmas tokio tipo aparatas Naftos perdirbimo produktų gamykloje.
 
Vamzdinio tipo šilumokaičiai gana greitai pasidengia apnašomis, o tai pablogina šilumos perdavimą. Dėl savo ypatingos konstrukcijos, naujasis spiralinis šilumokaitis ženkliai efektyviau perduoda energiją iš karšto srauto į šaltą. Šilumokaitį sudaro dvi koncentriškai besisukančios plokštės (spiralės), todėl į aparatą tiekiami srautai teka vienu geometriškai nesikeičiančiu kanalu. Taip pat šilumokaitis pasižymi savaiminio išsivalymo efektu – jei kažkuri šilumokaičio dalis apsineša, joje iškart padidėja srauto greitis, o dėl padidėjusio srauto greičio savaime išsivalo apsinešusi šilumokaičio dalis.
 
Per beveik metus nuo eksploatacijos pradžios galime drąsiai teigti – projektas pasiteisino. Šilumokaitos efektyvumas ūgtelėjo beveik 34 proc. Vidutiniškai 2019 m. iš karštojo srauto grįždavo ~60 kW šilumos energijos vienai tonai Visbrekingo likučio vakuuminės rektifikacijos (VVF) žaliavos. Dabar su naujuoju spiraliniu šilumokaičiu grįžta 20 kW daugiau, t.y. ~80 kW šilumos energijos 1 tonai VVF žaliavos.

Dėkojame visai projekto komandai už idėjas, kuriančias pridėtinę vertę!
 
ORLEN Lietuva inf.
 

 
 
 

ORLEN Grupės prekiniai ženklai