Varšuva kviečia bėgti maratoną pačioje Europos širdyje

03-03-2014  

Šių metų balandžio 13 d. Lenkijos sostinėje Varšuvoje vyks kasmetinis „Orlen Varšuvos maratonas“. Tūkstančiai bėgikų jau dabar ruošiasi įveikti 42 kilometrų 195 metrų ilgio trasą, kuri drieksis gražiausiomis Varšuvos miesto gatvėmis. „Orlen Varšuvos maratone“ savo jėgas išbandyti ruošiasi ir bėgikai iš Lietuvos – šiuo metu užsiregistravo jau 35 lietuviai.
 
Šiemet „Orlen Varšuvos maratoną“ sudarys trys rungtys: 42,195 km maratonas, 10 km bėgimas ir 4,6 km labdaros ėjimas. Pirmasis prasidės labdaros ėjimas, kuris vyks balandžio 12 d. Jo trasos pradžia – pačioje Varšuvos miesto širdyje, Pilies aikštėje. Ėjimo maršrutas sudarytas taip, kad jo dalyviai turėtų galimybę aplankyti gražiausias Lenkijos sostinės vietas. Jis drieksis garsiąja Krokuvos Priemiesčio gatve ir Šventojo Kryžiaus tiltu per Vyslos upę. Ėjimas finišuos netoli Nacionalinio stadiono, kuriame 2012 m. vyko UEFA Europos futbolo čempionato varžybos.
 
Sekmadienį vyksiančio bėgimo trasos parinktos atsižvelgiant į bėgikų saugumą ir patogumą, kad jose būtų kuo mažiau įkalnių.
 
„Rengdamiesi maratonui siekėme sudaryti kuo patogesnį bėgimo maršrutą. Manome, kad mums tai pavyko ir šių metų maratono maršrutas puikiai tiks bėgikams, kurie mieliau renkasi tiesias  ir tolygias bėgimo trasas, leidžiančias palaikyti optimalų greitį“, – sakė Leszek Kurnicki, „Orlen Varšuvos maratono“ Organizacinio komiteto vadovas.
 
Iš užsienio atvykę maratono dalyviai turės galimybę pasigrožėti žymiausiais Varšuvos objektais, tarp kurių Poniatovskio ir Šventojo Kryžiaus tiltai, žaliuojanti Ujazdovskio alėja, maršalo Jozefo Pilsudskio monumentas ir karališkasis Lazienki parkas. Maratono dalyviams ir žiūrovams specialiose aikštelėse numatyta pramogų, koncertuos daugiau kaip 20 muzikos grupių.
 
Pernai „Orlen Varšuvos maratono“, kuriame dalyvavo daugiau nei 26 tūkst. bėgikų, nugalėtoju tapo Sisay Iemma Kasaye iš Etiopijos. 28 metų bėgikas distanciją įveikė per 2 valandas 9 minutes ir 2 sekundes. Antrąją vietą užėmė bėgikas iš Kenijos Elias Kemboi, o trečiąją – marokietis Jaouad Gharib. Tarp moterų greičiausia buvo Kenijos bėgikė Milka Jerotich, maratono trasą įveikusi per 2 valandas 28 minutes ir 23 sekundes. Antrąją ir trečiąją vietas iškovojo baltarusės Maryana Damansevich ir Olga Kalendrova-Ochal. Iš viso maratoną įveikė apie 700 moterų. Šiemet maratone taip pat ketina dalyvauti žymūs bėgikai, tarp kurių ir greičiausias Europos žmogus – Henryk Szost.
 
„Orlen Varšuvos maratoną“ pernai įvertino dalyviai ne tik iš Lenkijos, bet ir iš užsienio. Dėl to šiemet tikimės sulaukti dar daugiau dalyvių ne tik iš Lenkijos, bet ir viso pasaulio, kurie balandžio 13 d. bėgs gražiausiomis Varšuvos gatvėmis“, – sakė L. Kurnicki. Praėjusiais metais „Orlen Varšuvos maratone“ dalyvavo 13 bėgikų iš Lietuvos, kurie įveikė 10 km distanciją.
 
Visi užsiregistravę maratono dalyviai gaus specialų bėgiko paketą, kurį sudarys pagrindinio renginio partnerio sportinės aprangos gamintojo „Asics“ krepšys, marškinėliai ir kepuraitė. Greičiausiai maršrutą įveikę bėgikai bus apdovanoti piniginiais prizais ir turės galimybę dalyvauto loterijoje, kurios  pagrindiniai prizai – „Mercedes GLA“ ir „Smart ForTWo“ automobiliai.
 
Varšuva yra didžiausias ir daugiausiai – 3 mln. gyventojų turintis Lenkijos miestas, kurį nesunku pasiekti iš daugelio Europos šalių, jame nestinga keliautojams pritaikytų apgyvendinimo vietų. Mieste veikia du oro uostai, iš kurių vykdomi tarptautiniai ir vietiniai skrydžiai. Miestas, įsikūręs abiejuose Vyslos krantuose, yra pačiame Lenkijos viduryje. Tai vienintelė Europos sostinė šalia Nacionalinio draustinio. Pradėjus rengti „Orlen Varšuvos maratoną“, Varšuva prisijungė prie kitų Europos miestų, kuriuose rengiami didžiausi bėgimo renginiai.
 
„Orlen Varšuvos maratonas“ yra didžiausias bėgimo renginys Lenkijoje. Jam suteiktas Nacionalinės bėgimo dienos pavadinimas. 2013 m. skirtingose maratono rungtyse varžėsi daugiau nei 26 tūkst. bėgikų iš viso pasaulio. „Orlen Varšuvos maratono“ metu vyksta ir Lenkijos vyrų maratono čempionatas. Šiemet 42 kilometrų 195 metrų maratonas bei 10 kilometrų bėgimas vyks balandžio 13 d., sekmadienį, o 4,6 kilometrų labdaros ėjimas startuos viena diena anksčiau – balandžio 12 d., šeštadienį.
 

 
 
 

ORLEN Grupės prekiniai ženklai