PKN ORLEN ir ORLEN Lietuva vadovai Lietuvos Respublikos premjerei pristatė ORLEN grupės strategiją Lietuvoje

26-02-2021  

3.jpg
ORLEN2030 strategijoje numatyta dinamiška PKN ORLEN veiklos plėtra Lietuvoje. Daniel Obajtek, PKN ORLEN valdybos pirmininkas, susitikęs su Lietuvos Respublikos premjere Ingrida Šimonyte, pristatė pagrindines ORLEN grupės strateginės plėtros kryptis
regiono energetinio saugumo kontekste. Susitikimo metu diskutuota apie planuojamas investicijas į naftos perdirbimo produktų gamyklą Mažeikiuose, jos svarbą regionui, taip pat apie energetikos transformaciją plačiąja prasme, atsinaujinančios energijos šaltinių plėtros perspektyvas. D.Obajtek premjerei patvirtino, jog koncernas planuoja toliau investuoti ir į degalinių tinklo Lietuvoje plėtrą bei jo modernizavimą.
 
„AB „ORLEN Lietuva“ – strategiškai svarbi bendrovė, kuri valdo vienintelę naftos perdirbimo produktų gamyklą regione ir gali užtikrinti jo energetinį saugumą. Investicijos į bendrovės plėtrą yra naudingos ne tik ORLEN grupei, bet ir Lietuvos ekonomikai. Todėl analizuojame naftos perdirbimo gilumo didinimo, pastatant naują konversijos įrenginį, projektą. Įrenginys leistų gerokai sumažinti su galimybe visiškai atsisakyti mazuto gamybos, o gamyklos kompleksiškumas priartėtų prie geriausių pasaulio naftos perdirbimo gamyklų lygio. Naujame įrenginyje susidarę produktai toliau būtų perdirbami esančiuose gamyklos įrenginiuose, o likutinio produkto sumažėtų daugiau nei dvidešimt kartų. Taip pat įžvelgiame galimo bendradarbiavimo galimybę, plėtojant atsinaujinančius energijos šaltinius. Ši kryptis yra svarbi tiek ORLEN2030 strategijoje, tiek Lietuvos Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje,“ – teigė PKN ORLEN valdybos pirmininkas Daniel Obajtek.
Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamykloje ruošiamasi naujo įrenginio statyboms. Jau įsigyta licencija bei parengtas šios investicijos bazinis projektas. Patvirtinus tolimesnes investicijas projekto įgyvendinimui, tai taptų didžiausia dešimtmečio investicija. PKN ORLEN skaičiavimais, naftos perdirbimo gilumo didinimo projekto įgyvendinimui prireiks maždaug ketverių metų. Padidinus didelio pelningumo produktų perdirbimą nuo esamų beveik 73 proc. iki daugiau nei 86 proc., gerokai sumažėtų AB „ORLEN Lietuva“ jautrumas makroekonominės aplinkos pokyčiams.
 
2.jpg

Kaip jau buvo skelbta anksčiau, Lietuvoje numatoma plėtoti ir ORLEN degalinių tinklą. 2020 metais strategiškai patraukliose vietose PKN ORLEN atidarė keturis naujus prekybos taškus, kurie atitinka aukščiausius PKN ORLEN standartus.
Tai reiškia, kad klientai Lietuvoje jau gali naudotis viso 29 degalinių paslaugomis. Šalies rinka yra labai perspektyvi, todėl modernizavimo darbai taip pat atliekami dar trijose esamose degalinėse Lietuvoje. Modernizacija vykdoma pagal principą „Nugriauk“ ir „Pastatyk“, t. y. vietoje esamų objektų statomi visiškai nauji, didesni objektai.
 
Plėtodama savo mažmeninės prekybos tinklą Lietuvoje, PKN ORLEN taip pat ieško pažangių sprendimų, kurie pritrauktų daugiau klientų. Svarbiausiose degalinėse numatytas pasitikimo pilonų su ORLEN logotipu įrengimas. Tai – naujovė Lietuvos rinkoje. Pirmasis pasitikimo pilonas atsiras Žiežmarių degalinėje šių metų kovą – balandį. Taip pat, svarstoma elektromobilių įkroviklių, lengvųjų automobilių „AdBlue“ dozatorių ir skaitmeninės reklamos elementų (digital signage) montavimo galimybė.
 
ORLEN grupės mažmeninės prekybos segmentas šiuo metu reikšmingai prisideda prie koncerno rezultatų. Šio segmento 2020 metų veiklos pelnas pasiekė rekordą – 3,3 mlrd. zlotų. Ši sritis yra svarbi stiprinant visos ORLEN grupės vertę artimiausiam dešimtmečiui. Tinklo plėtra Lietuvoje atitinka PKN ORLEN strategiją, kuri numato, kad iki 2030 metų mažmeninei rinkai plėtoti bus skirta beveik 11 mlrd. zlotų, o tai padidins šios srities veiklos pelną (EBITDA) iki maždaug 5 mlrd. zlotų per metus.
 
ORLEN Lietuva inf.
 

 
 
 

ORLEN Grupės prekiniai ženklai