Nauja geležinkelio jungtis tarp naftos perdirbimo produktų gamyklos Mažeikių rajone ir Ukrainos

29-12-2020  

Lietuvoje veikianti ORLEN Grupės bendrovė „ORLEN Lietuva“ (toliau – Bendrovė) turi naują geležinkelio jungtį su Ukraina. Maršrutas veda per Lenkiją ir yra alternatyvus dabartinei per Baltarusiją. Pirmoji naftos produktų siunta jau pasiekė Ukrainos klientus.
Šių metų vasario mėnesį taip pat buvo atidarytas atstatytas geležinkelio ruožas, jungiantis Mažeikius ir Rengę Latvijoje. Apie 20 km ruožas, suteikiantis galimybę eksportuoti naftos produktus į Latvijos ir Estijos rinkas, buvo išardytas 2008 m. Paskutiniais metais krovinių gabenimas vykdavo maždaug 150 km ilgesniu, logistikai sunkesniu maršrutu.
AB „ORLEN Lietuva“ valdoma naftos perdirbimo produktų gamykla Mažeikių rajone yra vienintelė naftos perdirbimo gamykla Baltijos šalyse. Bendrovė yra svarbi ORLEN Grupės dalis, užtikrinanti naftos produktų tiekimą į Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Lenkijos rinkas. Taip pat tai viena iš pagrindinių bendrovių ORLEN grupėje, generuojančių pelną ir ženkliai prisidedančių prie energetinio saugumo visame Baltijos regione. Per paskutinius 4 metus Lietuvoje veikiančios bendrovės pelnas sudarė 2,3 mlrd. PLN.
AB „ORLEN Lietuva“ turi didelę reikšmę Lietuvos ūkiui. Tai viena iš didžiausių šalies eksportuotojų ir darbdavių. AB „ORLEN Lietuva“ dirba ~1,5 tūkst. darbuotojų, iš kurių daugiau nei 90 proc. – Mažeikių ir aplinkinių rajonų gyventojai. Bendrovė yra didžiausia mokesčių mokėtoja šalyje. Jos indėlis į biudžetą siekia ~15 proc.

ORLEN Lietuva inf.
0H8A3129.jpg

 
 
 

ORLEN Grupės prekiniai ženklai