AB „ORLEN Lietuva“ analizuoja galimybę optimizuoti naftos perdirbimą

01-07-2021  

ORLEN Kapitalo Grupei priklausanti AB „ORLEN Lietuva“ kartu su Lietuvos Respublikos energetikos ministerija pasirašė ketinimų protokolą dėl konversijos įrenginio projekto vystymo. Glaudesnis koncerno bendradarbiavimas su Lietuva – šiais metais įvykusio PKN ORLEN valdybos pirmininko Daniel Obajtek susitikimo su Lietuvos Respublikos premjere Ingrida Šimonyte rezultatas. Investicijos įgyvendinimas leistų padidinti didelio pelningumo produktų perdirbimą nuo esamų beveik 73 proc. iki daugiau kaip 86 proc. Tai reiškia, kad reikšmingai sustiprėtų AB „ORLEN Lietuva“ atsparumas makroekonominės aplinkos pokyčiams.

„AB „ORLEN Lietuva“ valdo vienintelę naftos perdirbimo produktų gamyklą Baltijos šalyse. Bendrovė atlieka strateginį vaidmenį užtikrindama energetinį saugumą šioje Europos dalyje. Mūsų prioritetas – stiprinti jos padėtį rinkoje, todėl nuosekliai investuojame į jos plėtrą. Vertiname Lietuvos norą įsitraukti į esminį AB „ORLEN Lietuva“ ateities atžvilgiu projektą, naudingą ne tik ORLEN Grupei, bet ir Lietuvai. Investicijos į naftos perdirbimo gilumo didinimo proceso įdiegimą Mažeikių gamykloje padidintų bendrovės pelną ir sustiprintų jo stabilumą. Kartu tai leistų kurti naujas darbo vietas,“ – teigė PKN ORLEN valdybos pirmininkas Daniel Obajtek.
Foto1.jpgŠių metų liepos 1 dieną AB „ORLEN Lietuva“ kartu su Lietuvos Respublikos energetikos ministerija pasirašė ketinimų protokolą dėl konversijos įrenginio projekto vystymo. Investicija leistų gaminti vertingesnius naftos perdirbimo produktus, pakeisiančius didelę sieros priemaišą turintį gudroną. Lietuvos pusė išreiškė pritarimą konversijos įrenginio projekto vystymui ir sutiko ieškoti būdų prisidėti prie konversijos įrenginio projekto įgyvendinimo. Pasirašytu ketinimų protokolu, šalys susitarė glaudžiai bendradarbiauti suderinant tiek reikalingus teisinės bazės pakeitimus, tiek techninius ir praktinius logistikos aspektus, siekiant pasirengti ir užtikrinti sąlygas laiku įgyvendinti konversijos įrenginio projektą.
Planuojant naujo konversijos įrenginio statybas, AB „ORLEN Lietuva“ valdomoje naftos perdirbimo produktų gamykloje, jau įsigyta licencija bei parengtas šios investicijos bazinis projektas. Priėmus sprendimą dėl investavimo, projekto įgyvendinimas taptų didžiausia tokia investicija Lietuvos istorijoje. PKN ORLEN skaičiavimais, projekto įgyvendinimui prireiktų ketverių metų.
AB „ORLEN Lietuva“ atlieka svarbų vaidmenį ORLEN Grupėje. Bendrovės pajamos šių metų pirmąjį ketvirtį siekė 752,7 mln. JAV dol., grynasis pelnas sudarė 23,6 mln. JAV dol., o EBITDA pagal LIFO metodiką – 17,9 mln. JAV dol.  AB „ORLEN Lietuva“ valdomoje naftos perdirbimo produktų gamykloje per metus perdirbama apie 10 mln. tonų naftos. Nuo 1980 m. gamykloje viso perdirbta apie 330 mln. tonų naftos. Tai vienintelė naftos perdirbimo produktų gamykla Baltijos šalyse, joje gaminami naftos produktai tiekiami ne tik Lietuvos rinkai, bet ir klientams Latvijoje, Estijoje bei Lenkijoje. Pagal perdirbamos žaliavinės naftos kiekius AB „ORLEN Lietuva“ ORLEN Kapitalo Grupėje užima antrą vietą. 
AB „ORLEN Lietuva“ yra viena iš didžiausias pajamas gaunančių, daugiausiai mokesčių sumokančių ir produkcijos eksportuojančių Lietuvos strateginių įmonių. Taip pat bendrovė yra viena didžiausių regiono darbdavių. Šiuo metu bendrovėje dirba beveik 1500 darbuotojų, dar 4500 darbo vietų sukuriama aptarnaujančiose paslaugų ir subrangos įmonėse.

 

VIDEO.

 

ORLEN Lietuva inf.
 
Foto.JPG 
 

 
 
 

ORLEN Grupės prekiniai ženklai