AB „ORLEN Lietuva“ 2019 m. antrąjį ketvirtį baigė pelningai

19-07-2019  

 
 
_8CM3107_3.jpg
 
2019 m. antrąjį ketvirtį „ORLEN Lietuva“:
 
pajamos siekė 1,4 mlrd. JAV dol.,
EBITDA pagal LIFO – 11,7 mln. JAV dol.,
- pardavimai vietos rinkose, lyginant su tuo pačiu periodu praėjusiais metais, išaugo 17 %.

Nepaisant dinamiškai besikeičiančios makro ekonominės situacijos, bendrovė „ORLEN Lietuva“ praėjusį šių metų ketvirtį dirbo pelningai. Prie teigiamų finansinių rezultatų svariai prisidėjo išaugusios pardavimo apimtys ir padidėjęs gamybos efektyvumas.

Lyginant su tuo pačiu 2018 m. laikotarpiu, 2019 m. antrojo ketvirčio bendrovės pajamos išaugo 9 % nuo 1,281 mlrd. JAV dol. 2018 2Q iki 1,393 mlrd. JAV dol. 2Q2019. Šį rezultatą nulėmė išaugusios pardavimo apimtys Baltijos valstybėse (Lietuvoje - 29 %, Latvijoje - 33 % ir Estijoje - 7 %), taip pat NVS šalyse (27 %) ir Lenkijoje (10 %). Tai pavyko pasiekti geresnio gamybos pajėgumų išnaudojimo bei propileno koncentravimo įrenginio įvedimo į eksploataciją dėka. Nuo 2018 m. 2-ojo ketvirčio nestabdžius naftos perdirbimo produktų gamyklos įrenginių planiniams remontams, užfiksuotas „ORLEN Lietuva“  perdirbimo pajėgumų augimas ir 18 % geresnis pajėgumų išnaudojimas lyginant su tuo pačiu 2018 m. laikotarpiu.
 
Teigiamus veiklos rezultatus lydėjo ir rekordiniai darbų saugos bei efektyvumo rodikliai. „Nelaimingų atsitikimų rodiklis (TRR) ir energijos intensyvumo indeksas (EII) – itin reikšmingi praėjusio ketvirčio laimėjimai. „ORLEN Lietuva“ jau daugiau nei 440 dienų dirba be incidentų, o gegužės mėnesį užfiksuotas energijos suvartojimo efektyvumą atspindintis rodiklis buvo geriausias per visą bendrovės veiklos istoriją. Didžiuojuosi komanda, kuri dirba saugiai ir efektyviai“, – teigė „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Michal Rudnicki.

Nepaisant to, naftos ir naftos produktų kainų kritimas bei nepalanki makroekonominė situacija (sumažėjęs Brent/Urals naftos diferencialas) turėjo įtakos „ORLEN Lietuva“ veiklai. Šie pokyčiai atsispindėjo ir kituose bendrovės finansiniuose rezultatuose: bendrovės EBITDA pagal LIFO rodiklis sumažėjo 61 proc. (31 mln. JAV dol. 2018 antrąjį ketvirtį lyginant su 11,7 mln. JAV dol. 2019 m. antrąjį ketvirtį).
 
AB „ORLEN Lietuva“ yra didžiausia Lietuvos įmonė, eksportuojanti daugiausiai produkcijos ir sumokanti didžiausius mokesčius. Nuo 2006 m. PKN ORLEN išleido beveik 4 mlrd. JAV dol. Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklos įsigijimui ir tolesnėms investicijoms.
 
PKN ORLEN yra pažangus degalų ir energijos rinkos dalyvis bei didžiausia Centrinės ir Rytų Europos bendrovė, įtraukta į prestižinius Fortune Global 500, Platts TOP250 ir Thomson Reuters TOP100 sąrašus.

« grįžti

 
 
 

ORLEN Grupės prekiniai ženklai