„ORLEN Lietuva“ skelbia puikius 2015 metų finansinius rezultatus

28-01-2016  Naujienos

2015 m. „ORLEN Lietuva“ fiksavo:
·         289 mln. JAV dol. EBITDA pagal LIFO;
·         237 mln. JAV dol. grynąjį pelną;
·         22,2 mln. JAV dol. kapitalo sąnaudas;
·         83% naftos perdirbimo produktų gamyklos pajėgumų panaudojimą.

Grynasis 2015 metų pelnas sudarė 237 mln. JAV dolerių, kai 2014 metais bendrovė patyrė 119 mln. JAV dolerių grynojo nuostolio. Be to, tai patys geriausi metai nuo 2006 m., kuomet bendrovę įsigijo PKN ORLEN grupė.

„Akcinė bendrovė „ORLEN Lietuva" pasiekė gerų rezultatų dėl neįtikėtinai palankios makroekonominės aplinkos. Vis dėlto mes turime atidžiai analizuoti rinką ir stebėti tendencijas. Mūsų verslas yra nuolat veikiamas rizikos, kad situacija gali pablogėti", – sakė „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Ireneusz Fąfara.

2015 metų IV ketvirčio „ORLEN Lietuva“ EBITDA pagal LIFO išaugo 106 mln. JAV dolerių ir sudarė 20 mln. JAV dolerių, palyginus su -86 mln. JAV dolerių 2014 metų IV ketvirtį.

„ORLEN Lietuva" įdiegė strategiją, leidžiančią visiškai prisiderinti prie rinkos pokyčių. Ji leidžia naftos perdirbimo produktų gamyklai arba maksimaliai didinti gamybinius pajėgumus, esant palankioms makroekonominėms sąlygoms, arba pajėgumus kiek įmanoma mažinti, kai situacija rinkose nepalanki.

„ORLEN Lietuva“ yra didžiausia Lietuvos įmonė, eksportuojanti daugiausia produkcijos ir sumokanti didžiausius mokesčius. Nuo 2006 m. PKN ORLEN išleido beveik 4 mlrd. JAV dolerių Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklai įsigyti ir tolesnėms investicijoms į ją. PKN ORLEN dar niekada nėra skyręs „ORLEN Lietuva“ pelno dalies dividendams išmokėti, o visus bendrovės finansinius resursus reinvestuoja į jos plėtrą.

PKN ORLEN yra pažangus kuro ir energijos rinkos dalyvis, didžiausia įmonė Vidurio ir Rytų Europoje, taip pat vienintelė Lenkijos įmonė, įtraukta į prestižinį Fortune 500 sąrašą. Be to, ORLEN yra vienintelė įmonė regione, kurią JAV institutas „Ethisphere“ paskelbė etiškiausia įmone 2015 metais.

 
 
 

ORLEN Grupės prekiniai ženklai