„ORLEN Lietuva“ ir įmonės darbuotojų profesinė sąjunga pasiekė kompromisą

01-08-2014  Naujienos

​„ORLEN Lietuvos“ ir Naftininkų profesinės sąjungos atstovai pasiekė susitarimą dėl naujos kolektyvinės sutarties nuostatų. Atsižvelgiant į sunkią įmonės finansinę padėtį ir darbuotojų interesus, į projektą numatoma įtraukti darbuotojams svarbias socialines naudas.

Darbdavių ir darbuotojų atstovai susitarė dėl dalies priemokos prie atlyginimo, kuri priklausytų nuo teigiamų bendrovės finansinių rezultatų (EBITDA). Darbuotojų veiklos rezultatų nustatymui bus suburta darbuotojų reikalų komisija, kurios nariais bus paskirti profesinės sąjungos ir darbdavio atstovai.

„ORLEN Lietuvos“ padėtis išlieka labai sunki, tačiau mes suprantame mūsų derybų partnerių socialinius argumentus. Pasiektas sprendimas dėl naujos Kolektyvinės sutarties nuostatų yra labai svarbus, tačiau neturime pamiršti šiuo metu silpnos finansinės įmonės padėties. Darbuotojų ir darbdavio atstovų dar laukia didelis darbas paruošti kolektyvinės sutarties projektą, įteisinti kolektyvinės sutarties pokyčius“, - sakė „ORLEN Lietuvos“ personalo vadovė Birutė Jedlinski.

„Mums, kaip darbuotojų atstovams, derybose su darbdaviu svarbiausia buvo išlaikyti nesumažėjusį atlygį už darbą. Buvo pasiektas kompromisinį variantas, nes mes irgi suprantame sudėtingą įmonės finansinę situaciją. Tikime, kad gamykla turi perspektyvą, ir, sėkmingai klostantis jos veiklai, sieksime susigrąžinti visas iki šio kompromisinio susitarimo turėtas sąlygas“, - sakė darbuotojus atstovaujančios Naftininkų atstovaujančios Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė.

Naujos kolektyvinės sutarties projektas turėtų būti parengtas iki rugpjūčio 8 d., tačiau šalių sutarimu šis terminas gali būti patęstas. Kolektyvinė sutartis galiotų iki 2015 m. gruodžio 31 d.

 
 
 

ORLEN Grupės prekiniai ženklai