„ORLEN Lietuva“ pasiekė teigiamų finansinių rezultatų ir pabaigė svarbius remonto darbus

27-04-2017  

2017 metų pirmąjį ketvirtį „ORLEN Lietuva“ fiksavo:

  • 41,3 mln. JAV dol. EBITA pagal LIFO
  • 42,8 mln. JAV dol. grynąjį pelną
  • 53 proc. padidėjusias pardavimų pajamas
  • Šiuo periodu atlikti svarbūs remonto darbai

 

Bendrovė „ORLEN Lietuva“ pasiekė 42,8 mln. JAV dol. grynąjį pelną pirmąjį 2017-ųjų metų ketvirtį. Didžiausias bendrovės iššūkis šiuo periodu buvo svarbūs naftos produktų perdirbimo gamyklos remonto darbai.

„Didysis mūsų iššūkis buvo planiniai remonto darbai naftos produktų perdirbimo gamykloje Mažeikiuose. Bet net ir sudėtingomis gamybos sąlygomis mes pasiekėme gerų finansinių rezultatų – lyginant su tuo pačiu periodu praėjusiais metais, visi svarbūs finansiniai rodikliai paaugo“, – apžvelgdamas pirmojo ketvirčio rezultatus džiaugėsi „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Ireneusz Fąfara.

I. Fąfara pridūrė, jog ties remonto darbais susitelkė daug rangovų, o lietuviškų ir užsienio bendrovių sklandus bendradarbiavimas lėmė puikiai atliktą darbą.

Dėl planinių remonto darbų, keletas eilučių finansinių rezultatų ataskaitoje buvo žemesnės nei tuo pačiu periodu praėjusiais metais. Bendrovė apdirbo 8 proc. mažiau naftos (2,205 mln. tonų, lyginant su 2,385 mln. tonų per pirmąjį ketvirtį praėjusiais metais).

Nepaisant to, naftos produktų pardavimo pajamos didėjo 53 proc. dėka palankių makroekonominių sąlygų rinkoje ir perdirbimo efektyvumo. Taip pat 6 proc. padidėjo ir didmeninės prekybos apimtys.

„ORLEN Lietuva“ yra didžiausia Lietuvos įmonė, eksportuojanti daugiausia produkcijos ir sumokanti didžiausius mokesčius. Nuo 2006 m. PKN ORLEN išleido beveik 4 mlrd. JAV dolerių Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklai įsigyti ir tolesnėms investicijoms į ją.

Bendrovė nuolat susiduria su neigiamomis aukštų logistikos kaštų pasekmėmis. Todėl PKN ORLEN, kaip vienintelis akcininkas, ėmėsi visų įmanomų priemonių reorganizuoti bendrovę ir įgyvendinti strategiją, kuri leistų bendrovei „ORLEN Lietuva“ prisitaikyti prie rinkos sąlygų: didinti gamybą, o kartu ir ekonominius rezultatus, jei tik tam palankios rinkos sąlygos. Kita vertus, įdiegti sprendimai leistų mažinti gamybą, jei rinka būtų nepalanki.

PKN ORLEN yra pažangus kuro ir energijos rinkos dalyvis, didžiausia įmonė Centrinėje ir Rytų Europoje, taip pat vienintelė Lenkijos įmonė, įtraukta į prestižinį „Fortune 500“ sąrašą. ORLEN taip pat yra vienintelė įmonė regione, kurią JAV institutas JAV institutas „Ethisphere“ paskelbė etiškiausia įmone 2014, 2015 ir 2016 metais.

« grįžti

 
 
 

ORLEN Grupės prekiniai ženklai