„ORLEN Lietuva“ antrus metus fiksuoja rekordinius finansinius rezultatus

26-01-2017  Naujienos

ORLEN Lietuva (Ryčio Petrausko nuotr.).jpg

„ORLEN Lietuva“ 2016-aisiais metais fiksavo:

  • 279 mln. JAV dol. EBITDA pagal LIFO;
  • 238 mln. JAV dol. grynąjį pelną;
  • 9,32 mln. tonų perdirbtos naftos;
  • 91 proc. naftos perdirbimo produktų gamyklos pajėgumų panaudojimą.

Grynasis „ORLEN Lietuva“ pelnas 2016 m. siekė 238 mln. JAV dolerių ir lyginant su 2015 metais, tai yra vienu milijonu JAV dolerių daugiau. Šis rezultatas yra geriausias nuo 2006 metų, kuomet bendrovę įsigijo Lenkijos naftos koncernas PKN ORLEN.

Praėjusiais metais vienintelė Baltijos šalyse naftos produktų perdirbimo gamykla apdorojo 9,32 mln. tonų naftos. Fiksuojami ir padidėję parduodamos produkcijos kiekiai, tiek jūrinėje prekyboje, tiek vidaus rinkose – Baltijos šalyse.

„Džiaugiuosi mūsų komandos nuveiktu darbu. Pasiekėme puikių rezultatų atsidavusių bendrovėje dirbančių profesionalų dėka, kurie sugebėjo pasinaudoti palankiomis makroekonominėmis sąlygomis rinkoje“, – sakė „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Ireneusz Fąfara.

I. Fąfara priduria, jog ir 2017-ieji bus kupini iššūkių. Šiais metais gamykloje planuojami dideli atnaujinimo darbai. Pasak jo, „ORLEN Lietuva“ ketina tobulinti tiek gamybos procesus atnaujinant įvairius įrenginius naftos perdirbimo gamykloje, tiek investicijas į bendrovės darbuotojų kompetencijas ir visų veiklos parametrų gerinimą.

„Makroekonominiai faktoriai naftos perdirbimo rinkoje šiuo metu palankūs tačiau nereikia pamiršti kaip greitai padėtis gali pasikeisti. Turime būti tam pasiruošė. Priminsiu, jog dar 2014 m. „ORLEN Lietuva“ fiksavo 194 mln. JAV dolerių nuostolį. Investuodami į įrenginius gamykloje ir į žmonių kompetencijas norime būti pasiruošę susidoroti su visais kelyje pasitaikančiais iššūkiais“, – sako bendrovės generalinis direktorius.

„ORLEN Lietuva“ yra didžiausia Lietuvos įmonė, eksportuojanti daugiausia produkcijos ir sumokanti didžiausius mokesčius. Nuo 2006 m. PKN ORLEN išleido beveik 4 mlrd. JAV dolerių Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklai įsigyti ir tolesnėms investicijoms į ją.

Bendrovė nuolat susiduria su neigiamomis aukštų logistikos kaštų pasekmėmis. Todėl PKN ORLEN, kaip vienintelis akcininkas, ėmėsi visų įmanomų priemonių reorganizuoti bendrovę ir įgyvendinti strategiją, kuri leistų bendrovei „ORLEN Lietuva“ prisitaikyti prie rinkos sąlygų: didinti gamybą, o kartu ir ekonominius rezultatus, jei tik tam palankios rinkos sąlygos. Kita vertus, įdiegti sprendimai leistų mažinti gamybą, jei rinka būtų nepalanki.

PKN ORLEN yra pažangus kuro ir energijos rinkos dalyvis, didžiausia įmonė Centrinėje ir Rytų Europoje, taip pat vienintelė Lenkijos įmonė, įtraukta į prestižinį „Fortune 500“ sąrašą. Be to, ORLEN yra vienintelė įmonė regione, kurią JAV institutas JAV institutas „Ethisphere“ paskelbė etiškiausia įmone 2014, 2015 ir 2016 metais.

« grįžti

 
 
 

ORLEN Grupės prekiniai ženklai