„ORLEN Lietuva“ antrąjį šių metų ketvirtį išliko pelninga

20-07-2018  Naujienos

​2018 metų antrąjį ketvirtį „ORLEN Lietuva“ fiksavo:

 

  • 1,281 mlrd. JAV dol. pajamas;
  • 31 mln. JAV dol. EBITDA pagal LIFO;
  • 5 proc. padidėjusius pardavimus namų rinkose.

 

Bendrovė „ORLEN Lietuva“ antrąjį šių metų ketvirtį ir toliau dirbo pelningai, nepaisant itin įtemptos makroekonominės situacijos rinkoje. Šiuo periodu bendrovės EBITDA pagal LIFO siekė 31 mln. JAV dol.

Šį rezultatą pavyko pasiekti padidinus pardavimus namų rinkose – reikšmingai ūgtelėjo pardavimo apimtys Lietuvoje (8 proc.) ir Estijoje (13 proc.). Tai lėmė 34 proc. didesnes pajamas, lyginant su tuo pačiu periodu praėjusiais metais (1,281 mlrd. JAV dol. antrąjį šių metų ketvirtį, 954 mln. JAV dol. antrąjį 2017 m. ketvirtį).

„Svarbiausiu šio ketvirčio įvykiu tapo pabaigtas planinis gamyklos remontas. Šio projekto metu atlikome daug svarbių modernizavimo darbų ir šiuo metu jau stebime teigiamus jų rezultatus. Mūsų komanda, drauge su rangovais iš viso regiono, atliko puikų darbą“, – teigia „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Michal Rudnicki.

Pagrindinis šio remonto tikslas buvo užtikrinti nepertraukiamą visų gamyklos įrenginių darbą ateityje ir taip užtikrinti aukštą pajėgumų panaudojimo indeksą.

„ORLEN Lietuva“ yra didžiausia Lietuvos įmonė, eksportuojanti daugiausia produkcijos ir sumokanti didžiausius mokesčius. Nuo 2006 m. PKN ORLEN išleido beveik 4 mlrd. JAV dolerių Mažeikių naftos produktų perdirbimo gamyklai įsigyti ir tolesnėms investicijoms į ją.

PKN ORLEN yra pažangus kuro ir energijos rinkos dalyvis, didžiausia įmonė Centrinėje ir Rytų Europoje, įtraukta į prestižinius „Platts TOP250“ ir „Thomson Reuters TOP100“ sąrašus. ORLEN taip pat yra vienintelė įmonė regione šiemet penktus metus iš eilės gavusi JAV instituto „Ethisphere“ etiškiausios bendrovės pripažinimą.

 

« grįžti

 
 
 

ORLEN Grupės prekiniai ženklai